навчальний процес

Знають всі – Сороченят

Дуже жвавії малята .

Вони бігають ,стрибають ,

В різні ігри гарно грають ,

Звуки чітко вимовляють,

Просимо ,зайдіть до нас,

Навчимо ми цьому й Вас!!!

Наш девіз: "Хто день у день  старається, у того все збувається"

Вплив дрібної моторики на формування мовлення дітей

Формування правильної вимови – це складний процес ,дитині потрібно навчитися керувати своїми органами мовлення,здійснювати контроль за мовленням оточуючих та власним.           В роботі з дітьми ми приділяємо велику увагу розвитку функцій дрібних м’язів рук.               Адже як говорив В.О.Сухомлинський «Розум на кінчиках пальців». Рухи рук тісно пов’язані з мовленням , вони є одним з факторів його формування.                                                          Тренування рухів пальців рук дітей покращує не тільки рухові можливості дитини , а й розвиток психічних і мовних навичок. У свою чергу формування рухів руки тісно пов’язане з розвитком рухового аналізатора і зорового сприймання , різних видів чутливості,просторового орієнтування , координації рухів та ін.                                             Ми пропонуємо малюкам різні вправи доступні їх віку,далі з ускладненням. Щоб сприяти розвитку пальців рук пропонуємо наступні завдання:

-розминати пальцями пластилін;

-котити по черзі кожним пальчиком камінці ,намистинки ;

-нанизувати намистинки на тоненьку стрічку;

-стискати та розтизкати кулачки;

- двома пальчиками ( вказівним і середнім ) ходити по столу;

- махати в повітрі тільки пальцями , не рухаючи долонею;

- плескати в долоні тихо і голосно,в різному темпі;

-нанизувати великі ґудзики на нитку ;

- зав’язувати вузлики на мотузці;

-защіпати ґудзики ,гачечки, блискавки, шнурувати   шнурівки,закручувати кришки,відкручувати гайки та ін.

Важливою частиною роботи з дрібної моторики є пальчикові ігри , вони дуже захоплюючі і сприяють розвитку мовлення та творчої діяльності . «Пальчикові ігри» начебто відтворюють реальність навколишнього світу : предмет ,тварин , людей, їх діяльність, явища природи. В ході пальчикових ігор діти повторюючи рухи дорослих активізують моторику руки та мовлення.

Наші пальчики все можуть, Попелюшці допоможуть(сортуємо насіннячко)

Ось намистечка для мишки, з макарончиків із тіста (нанизування макаронів)

А з шкарлупок горіхів, візеруночки на втіху. (викладання візерунків з горіхових шкарлупок)

Будівельники ми вправні, башточки будуємо славні.(з дерев’яних брусочків та кубиків )

Вправні пальчики малят, по фігуркам стукотять. (рухи пальчиками на задану геометричну фігуру)

Подарунок мамі - власними руками.

Знання здобуваємо – ми склади читаємо.

Зі звуками ми дружимо, звуковий аналіз зробити можемо.

Математику вивчали, цифри всі запам’ятали.

Книжечки люблять наші малята, книжковий куточок є в нашій кімнаті.

Наш куточок ігровий на діток чекає, різні іграшки, ляльки дуже люблять малюки.

Так навчаються малята звуки чітко вимовляти.

Я від діток відпочину, усамітнюсь на хвилину.

Баба сіяла горох – Ох!!!

А ми – кріп, квасольку, овес та цибульку.

Ось такий город у нас – Клас!!!

спостереження в природі