105 річниця народження В.О.Сухомлинського

Василь Олександрович Сухомлинський

Народився 28 вересня 1918 року в селі Василівці (тепер Кіровоградська обл) в бідній селянській сім’ї. Тут минули його дитинство й юність. Він вчився в рідному селі у школі і в 1933 році закінчив семирічку. Влітку 1933 року мати провела молодшого сина Василя до Кременчука.

З 1935 р. починається педагогічний шлях В. О. Сухомлинського.

У 17 років він став вчителем заочної школи недалеко від рідного села. Перевівся до Полтавського педагогічного інституту заочником і закінчив його в 1938 році. Закінчивши інститут, Сухомлинський повертається в рідні місця і працює викладачем української мови і літератури в Онуфріївській середній школі.

У 1941 році під час Другої світової війни добровольцем йде на фронт. У червні 1942 року його призначили директором сільської середньої школи, де він працював до березня 1944 року.

9 лютого 1943 року подав заяву про вступ до ВКП(б). Як тільки рідні місця були звільнені, він повернувся на Батьківщину і став завідувачем районного відділу народної освіти. Проте вже в 1947 році Сухомлинський просився назад до школи.

У 1948 році Сухомлинський стає директором Павлиської середньої школи і працює а цій посаді 23 роки (до кінця життя). В 1948 році це була звичайна, пересічна школа. 23 роки стали найпліднішим періодом його науково — практичної та літературно—публіцистичної діяльності. Звичайну сільську школу він перетворив у справжню педагогічну лабораторію, де видобував скарби педагогічної мудрості.

У 1955 р. захистив кандидатську дисертацію на тему «Директор школи — керівник навчально—виховного процесу».

З 1957 р. — член-кореспондент Академії педагогічних наук РРФСР.

1958 — заслужений вчитель УРСР.

1968 — нагороджений званням Героя Соціалістичної Праці. Цього ж року обраний членом-кореспондентом Академії педагогічних наук СРСР.

2 вересня 1970 року Василь Олександрович Сухомлинський помер.

"Дитинство, дитячий світ - це світ особливий. Діти живуть своїми уявленнями про добро і зло, про гарне і погане, у них свої критерії краси, у них навіть свій вимір часу: в дитинстві день здається роком, а рік - вічністю."

Педагогічний колектив нашого закладу використовує в своїй роботі спадщину видатного педагога.

інформаційно-просвітницьких заходів

щодо відзначення 105-ої річниці від дня народження В. О. Сухомлинського

Захід

Термін проведення

1.

Конкурс дитячого малюнка на тему: «Етюди рідної землі» (за творами Василя Сухомлинського).

1.

Театр добрих справ «У світі добрих вчинків» за творчістю

В. О. Сухомлинського.

Освітянський флешмоб #ЧитаємоСухомлинського.

Серпень- вересень 2023 р.

Педагоги закладу

1.

Цикл бесід здітьми «Все починається з добра» (за сторінками творів В. Сухомлинського).

1.

Інтегровані та комплексні заняття на основі змісту творів В.Сухомлинського

1.

Проведення занять мислення у природі за творами В.О.Сухомлинського по різних вікових групах

1.

Проведення хвилинок-милування, Хвилинок-цікавинок, хвилинок – роздумів за творами В.Сухомлинського

1.

Створення на сайті закладу освіти рубрики, присвяченої Василю Сухомлинському, та сприяння висвітленню заходів з відзначення 105-ої річниці з дня його народження.

Вихователь-методист