навчальний процес

Уперше завітавши до дитячого садка, дитина потрапляє в нові, незвичні умови, її оточують незнайомі дорослі та діти, з якими доводиться налагоджувати взаємини. У цій ситуації дорослі повинні об’єднати зусилля для забезпечення емоційного комфорту дитини, розвитку вміння спілкуватися з однолітками.

Поведінка дитини, розвиток її емоційної сфери є важливим показником у розумінні світу маленької людини й свідчить про її психічний стан, благополуччя, можливі перспективи розвитку. Тому ми вихователі повинні прагнути до встановлення тісних емоційних контактів із дитиною, адже взаємини з іншими людьми, їх учинки – найважливіше джерело формування почуттів дошкільника: радості, ніжності, співчуття, гніву й інших переживань.

Багаторічні спостереження за дітьми дозволили психологам зробити висновок: якщо випускник дитячого садка не вміє володіти своїми почуттями й емоціями, не готовий до виконання певних правил і обов’язків, не вміє налагодити взаємини з дорослими й однолітками, то навіть за наявності значного запасу знань, умінь і навичок йому буде важко навчатися в школі.Тому необхідно допомогти дитині ще до школи набути тих соціальних навичок, на які вона могла б зважати, опинившись у новій суспільній структурі.

Саме з цією метою ми використовуємо ігри і вправи, які формують в дітей почуття захищеності, впевненості в собі, в своїх силах. Діти почувають себе люблячими, потрібними, формують колектив групи, партнерські стосунки між дітьми та дорослими групи.

Нам дорослим не байдуже, коли дитина почуває себе не комфортно.

Тебе в садочок вперше привели.

Я бачу страх в очах твоїх,

Страх залишитися без мами.

Ми залишилися удвох

Тебе я ніжно обняла руками.

Ти плачеш, котиться сльоза

І на щоці вологий слід лишає.

- Де мама? – ти питаєш. –Де вона?

- Вона працює, тут її немає.

Та ти не бійся: я люблю тебе

Тебе я у віконце виглядала.

Все думала, чи ти до мене йдеш?

І ти прийшов, бо я тебе чекала.

Ось ти мені довірливо всміхнувся.

Ясніше сонце глянуло із неба.

Та усмішка, як музика для мене –

Ти зрозумів, що плакати не треба.

Тож посміхайся, любий, і радій,

І сонечко сьогодні буде з нами,

Ходімо гратися до гурту малюків,

А ввечері по тебе прийде мама.Дитячий садок – особливий заклад: це, по суті, друга домівка для працівників і дітей. А свою оселю завжди хочеться прикрасити, зробити затишною і теплою, не схожою на інші. І для нас головне в ній – не стільки зовнішня краса, скільки позитивна атмосфеа. Цією водичкою ми поливаємо квіти. Мабуть квітам це подобається.

ї

Погляньте на наш куточок природи!!!

Щоб наші діточки росли як квіточки, ми теж один одного називаємо ласкаво у грі «Знайомство». Посміхаємося – значить подобається.

А ще наші дітки вміють говорити компліменти . Дівчатка у нас симпатичні, гарні, ніжні, ласкаві, добрі. А хлопчики – мужні, сильні, сміливі.

Що за дитсадок без « Хвилинки пустощів». І на  це в нас є час.

"Чарівне крісельце" допомагає діткам розповісти про свої осягнення і вміння

А зняти напругу нам допомагає « Сухий басейн».

Надійде час, коли дитина з особливим смутком буде розлучатися з улюбленою групою. І ми надіємося, що ставши школярем, вона неодноразово відкрито або потай прибіжить до свого дитсадка хоч на хвилинку.

Завітайте і ви до нас! А ми поділимося з вами Рецептом ЩАСТЯ.

Рецепт щастя

Візьміть чашу терпіння, влийте туди повне серце любові, киньте дві пригорщі щедрості, хлюпніть гумору, посипте добротою, додайте якнайбільше віри.

Усе це добре перемішайте, З’єднавши з усім вашим життям – і будьте щасливі!!!

Пропонуйте цей рецепт усім, кого зустрінете на своєму шляху