Кіровоград. Дитячий садок № 61 "Гніздечко"

навчальний процес

Дошкільний навчальний заклад функціонує 39 років, розрахований на 220 місць, укомплектований 280 дітей.

Навчально-виховний процес здійснюють 33 педагогічний працівник: 24 вихователів, вихователь-методист, практичний психолог, 2 музичних керівники, інструктор з фізкультури, 2 вчителя - логопеда, 2 керівнника гуртка.

В дошкільному навчальному закладі створене достатнє розвивально-ігрове середовище. До послуг малят комфортні  естетично оздоблені групові кімнати, спальні, музичний та спортивний зали, фізіотерапевтичний та маніпуляційний кабінети, кабінет психолога, кімната релаксації.

Пріоритетним напрямком роботи дошкільного закладу є розвиток творчого потенціалу дитини-дошкільника.

" Дитина має жити у світі фантазії, музики, барв, казок, творчості," – писав свого часу В.Сухомлинський. Тож згідно з цим своєрідним заповітом педагоги дитячого садка "Гніздечко" належну увагу приділяють організації специфічних видів дитячої діяльності – грі, образотворчій, театралізованій, конструктивній, музичній, що сприяють всебічному розвиткові малюків, сповнюють їхнє життя цікавим змістом, дають змогу пережити радість творчості.

Впроваджуючи в сучасну практику роботи з дітьми особистісно-орієнтованої моделі навчання, педагогічний колектив по-новому підходить до освітньо-виховного процесу, обираючи інноваційні технології, нестандартні методи та форми залучення дошкільнят до різних видів діяльності дошкільнят: використання прийомів ейдетики,ТРВЗ, методик раннього читання Глена Домана, Овіда де Кролі, програми «Крок за кроком».

Педагоги прагнуть дізнатись про схильності кожного малюка, задовольнити їх право на активність, самостійність, ініціативу у виборі виду діяльності, способів дій, інструментарію, партнерів. Для цього в дитячому садку працюють різноманітні гуртки: з розв’язання логічних завдань, лікувальної фізкультури, спортивної гімнастики, хореографії, гурток з вивчення англійської мови, “Чарівний пензлик”.

Вихователь Кизименко А.А., керівник гуртка  “Чарівний пензлик”, в своїй практичній діяльності  використовує сучасні форми і методи виховання  та навчання дітей. ЇЇ захопленість малюванням сприяє розвитку естетичних та художніх здібностей дітей. Педагог знайомить дітей з різними жанрами живопису, українським народним декоративним мистецтвом,нестандартними формами відображення, використовує інноваційні методи зображення: малювання пальцями, квачиком, клейонкою,зубною щіткою, розбризкуванням через трубочку.

В своїй практичній діяльності вихователь Смольянінова С.К. за допомогою елементів ейдетики вчить дітей запам’ятовувати казки, вірші, оповідання, назви картин та їх авторів, ряди цифр і слів, номери мобільних телефонів, описувати предмети, іграшки, події. Діти з цікавістю сприймають пропоновані школою ейдетики методи розвитку пам’яті, які ґрунтуються на уяві, фантазії, образних асоціаціях.

Впроваджуючи в свою практичну діяльність програму “Крок за кроком”, де кожен вихованець почуває себе захищеним, впевненим, що його люблять, приймають його індивідуальні особливості, поважають інтереси, Наталія Олександрівна Дєчєнкова створює таке середовище, в якому діти активно досліджують, експериментують, мислять і крок за кроком ідуть до успіху. Вихователь щоденно використовує ігрові вправи “Ранкові зустрічі”, які налаштовують дітей на повагу, доброзичливе ставлення до всіх, хто їх оточує, на взаємоповагу та любов.

Одним із шляхів уникнення складнощів адаптації до навчання в школі є зменшення навантаження на першокласників, яке досягається за рахунок навчання дітей читанню з раннього віку. Тому вихователі Кизименко А.А., Попети Г.В., Гаркуша Л.В., Вербицька Т.В., Руденко С.С. навчають дітей з трьохрічного віку читанню за системою Глена Домана, Овіда де Кролі.

Раціональне застосування інтерактивних методів в освітньо-виховному  процесі дошкільного закладу значною мірою впливає на формування в дітей рис, які вказують на творчу особистість: вихованці нестандартно мислять, висловлюють самостійні судження, фантазують, знаходять різні варіанти розв’язання завдань. Дошкільнята входять в оточуючий світ, щоб кожний день відкривати в ньому щось нове, щоб кожний їх крок став мандрівкою до джерел знань.

Усі починання, задумки педагогів втілюються у життя. Творчість та ініціатива – лише дві грані роботи педагогів, але за ними криється пошук найефективніших форм у роботі з дошкільнятами. Завідуюча всіляко заохочує педагогічне новаторство своїх вихователів, сама подає приклад творчого підходу до навчання та виховання дітей.