Гурткова робота

Гурткова робота в дошкільному навчальному закладі «Гніздечко» №61

№ п\п

Назва гуртка

Прізвище керівника гуртка та його освіта

Вік дітей

Соболь Н.О., вища

Програма «Радість творчості» Розділ: дивовижні відкриття та радість творчості

4.

Гурток «У світі чарівних казок В.О.Сухомлинського»

Корнєєва Г.О., середньо – спеціальна

Програма «Радість творчості» Розділ: захопливий світ літератури

5.

Гурток «Конструювання»

Коломієць Т.В., вища

6-7 років

Програма «Радість творчості» Розділ: образотворче мистецтво та архітектура

6.

«Паперові фантазії»

Мешко Н.А., неповна вища

Програма «Радість творчості» Розділ: образотворче мистецтво та архітектура

ГУРТКОВА РОБОТА ЯК ДЖЕРЕЛО ТВОРЧОГО СТАНОВЛЕННЯ ОСОБИСТОСТІ ДОШКІЛЬНИКА

Вірте в талант та творчі сили кожного вихованця

В.О.Сухомлинський

Дитина – це унікальний світ! У кожної дитини є прекрасні здібності й таланти, яким треба допомогти проявитися та своєчасно  розкритися повною мірою. Усі діти дуже різні, у кожній родині — свої традиції й своє життя. Батьки та близькі дитині люди вірять, що їхній малюк  здібний, талановитий, і бажають, щоб він отримав якісну дошкільну  освіту, максимально реалізувавши свою активність, самостійність, прагнення обирати на власний розсуд шляхи й засоби досягнення цілей, намірів, власні потреби та інтереси, був всебічно розвиненою особистістю.

Педагогічний колектив дошкільного навчального закладу реалізує одне із пріоритетних завдань Базового компонента дошкільної освіти – розвиток творчих здібностей дошкільника засобами гурткової роботи. Адже проблема своєчасного виявлення інтересів, здібностей і нахилів дітей, формування творчих засад уже з перших років життя дитини нині вкрай актуальна. Успіх в організації гурткової роботи передусім залежить від правильного розуміння її сутності та змісту.

Гурткова робота в нашому дошкільному закладі є самостійною додатковою формою освітнього процесу.

Її мета:

-        забезпечення сприятливих умов для задоволення потреб кожного малюка у творчій активності в різних видах діяльності;

-        створення умов для емоційного благополуччя дитини в процесі спільної діяльності та спілкування: дитина – дитина, дитина – педагог, дитина – батьки;

-        розвиток творчих здібностей у дітей дошкільного віку через заняття грі на дитячих музичних інструментах, у  театральній студії, образотворчою діяльністю;

-        формування інтересу і любов до художнього слова дітей дошкільного віку через вдосконалення різноманітних форм усного мовлення;

-        конструктивна взаємодія з сім'єю для забезпечення творчого розвитку дитини-дошкільника.

На початку навчального року, на загальних батьківських зборах розглядається питання розвитку творчих здібностей та обдарувань дошкільнят  засобами гурткової роботи.  В діагностичний період, педагоги аналізують індивідуальні особливості кожної дитини, виявляють обдарованих дітей.

Ефективність гурткової роботи значною мірою зумовлюється належним програмово-методичним забезпеченням. Робота гуртків будується за авторськими програмами, які складені керівниками на основі власних доробків та досвіду роботи. Дані програми є варіативною частиною до Програми «Дитина в дошкільні роки».

Організація гурткової роботи в здійснюється за авторськими програмами розвитку дітей дошкільного віку «Секрет успішного навчання(ейдетика)» (укладач керівник гуртка вихователь Смольянінова С.К.) та «Талановиті рученята (паперолпластика))» (укладач вихователь-методист Кондратюк В.П.).

Керівниками гуртків розроблені перспективні та календарні плани гурткової діяльності для дітей старшого дошкільного віку, які  схвалені педагогічною радою та затверджені керівником закладу. Заняття проводяться тричі на тиждень по 30 хвилин, у першу або другу половину дня, відповідно до вікових можливостей дітей.

Активною формою заохочення дітей на заняттях гуртка служить схвалення їхніх дій, увага до суджень, терпіння в очікуванні результату. Особистісно-орієнтований підхід до дитини на заняттях, установка на активізацію його досвіду допомагає в розкритті творчого потенціалу. У вирішенні проблеми педагоги не нав'язують своєї думки дітям, а беруть участь у спільному пошуку істини, вибудовуючи діалог і підводячи кожного учасника організованої пізнавальної діяльності до самостійних дій, до емоційного співпереживання, до висловлення своїх думок.

Наша мета:виховати гармонійного та повноцінного малюка, впевненого в собі, що вміє любити і поважати, відчуває світ, людей і себе в цьому світі, здатного бачити прекрасне, творити і мріяти. Шлях до мети нескінченний, тому що не існує універсального способу виховання, застосовного до всіх дітей, бо діти - це безліч індивідуальностей, не схожих один на одного, котрі  по-різному сприймають і відчувають світ. Ми робимо все, залежне від нас, для того, щоб прекрасні й неповторні душі наших малюків, подібно квітам, розкрилися назустріч сонцю і наповнилися теплом і світлом. Гурткова робота дарує нашим вихованцям багато яскравих, незабутніх вражень. Радісні переживання піднімають життєвий тонус, підтримують бадьорий настрій дорослих і дітей, спонукають їх на змістовну пізнавальну діяльність. Дитина починає цінувати прекрасне, а, відчуваючи повагу до себе, як рівного, поступово розкривається, і починає творити.

Гурток "Здоров'ятко"

Керівник: Татарченко Ірина Олексіївна, інструктор з фізичної культури